شهید بهمن مصائبی در کنار برادر پاسدارشون،مرحوم جعفر مصائبی

راهتان پر رهرو...

شهید بهمن مصائبی در تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۶۲در روستای مزید آباد شهرستان خدابنده زنجان و در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود. پدرش حاج باب الله نام او را به یمن یوم الله بیست و دو بهمن، بهمن نهاد...

زندگینامه شهید بهمن مصائبی

به نام الله، پاسدار خون شهیدان

شهید بهمن مصائبی در تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۶۲در روستای مزید آباد شهرستان خدابنده زنجان و در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود. پدرش حاج باب الله نام او را به یمن یوم الله بیست و دو بهمن، بهمن نهاد.وی دارای چهار خواهر و شش برادر بود.

او دوران کودکی را در زادگاهش، روستای مزید آباد گذراند و تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در همین روستا و دوره دبیرستان خود را در شهر قیدار سپری کرد.او در تمام مقاطع در زمره ی شاگردان ممتاز بود. پس از اتمام دبیرستان و شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها در دانشگاه تربیت معلم قبول شد ولی او عاقبت به خیری خود را در جای دیگری جستجو می کرد بنابراین در آزمون داخلی دانشگاه امام حسین علیه السلام شرکت نمود و در رشته ی مدیریت دفاعی دانشکده پیاده علوم و فنون این دانشگاه قبول شد. او همزمان با تحصیل در رشته مدیریت دفاعی، در دانشگاه پیام نور نیز در رشته  مدیریت بازرگانی قبول شد و پس از چند سال در هر دو رشته مذکور موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود گردید.

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه امام حسین علیه السلام به صورت داوطلبی در یگان ویژه صابرین نزسا مشغول به کار شد و پس از گذراندن دوره ی طاقت فرسای صابرین(تربیت نیروی مخصوص) در گردان هوایی این یگان مشغول به خدمت گردید و پس از گذراندن دوره های مختلف پروازی از جمله پاراگلایدر، پاراموتور و جایروکوپتر مدرک خلبانی خود را از سازمان هواپیمایی کشور دریافت نمود. پس از آن تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه امام حسین علیه السلام و در رشته اطلاعات استراتژیک ادامه داد . شهید زنده یاد اقدام به مجاهدت های فراوان  درمناطق شمالغرب، جنوب شرق و همچنین کشور سوریه به عنوان مستشار نظامی و مدافع حرم نمود و نهایتا درتاریخ ۱۱ آذر ۱۳۹۵ در منطقه سیستان و بلوچستان در حین انجام ماموریت گشت و شناسایی با جایروکوپتر به درجه رفیع شهادت نائل گردید و در گلزارشهدای روستای مزید آباد در کنار مزار برادر پاسدارش جعفر مصائبی آرام گرفت.

شهید والا مقام نه تنها در میدان های مجاهدت ستاره ی درخشانی بود بلکه در عرصه ی جهاد اکبر و تزکیه نفسانی در زمره ی افراد زبانزد بود. وی دارای سجایای اخلاقی فراوان من جمله مهربانی و ایثار با خانواده ی خود بود. حسن رابطه و محبت وی نسبت به خانواده و ارحام خود زبانزد عامه بود. شهید بهمن مصائبی در ۸ مهر ۱۳۸۹ با تأسی به سنت رسول اکرم صلوات الله علیه اقدام به تشکیل خانواده نمود و از وی سه فرزند دختر خردسال به نام های زینب (سه ساله) زهرا(دو ساله) ضحی(شش ماهه) به یادگار مانده است.

 

*تصویر سمت راست متعلق است به مرحوم جعفر آقای مصائبی،برادر شهید بهمن مصائبی

 

#زندگینامه_شهید_بهمن_مصائبی  

ShahidMasaebi@

ویدئو: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.